felszerelés
· szereljük fel a Miniservert a DIN sínre
· kössük be a 24V DC áramellátást, de nem kapcsoljuk be míg a bekötéssel nem végeztünk
· kössük be a be és kimeneteket
· kössük be a Miniservert a Lan hálózatba
· kössük be a Miniservert a KNX EIB hálózatba
· kössük össze a Miniservert a bővítő modulokkal a Loxone Link-en keresztül
· zárjuk le a Loxone linket egy 120 Ohm-os ellenállással
· ellenőrizzük, hogy behelyeztük e a micro SD memória kártyát
· kapcsoljuk be az áramellátást
· ellenőrizzük, hogy a bal oldali Led zölden kezd el villogni pár másodperc után
csatlakozás a Miniserverhez
Ha először csatlakozunk a Miniserverhez, csatlakoztassuk a hálózathoz, és kapcsoljuk be az áramellátást. A Miniserver be fog bootolni a micro SD kártyáról, amely tartalmazza a firmware-t és a felhasználói adatokat. A Miniserver most automatikusan kap IP címet a routertől. Fontos, hogy a Miniserver és a számítógép azonos hálózaton legyenek, így tudod használni a Miniserver keresése funkciót a Loxone Configban.
Miniserver keresés a Configban
Nyissuk meg a Loxone config szoftvert, a Miniserver fülön megtaláljuk a keresés gombot. Kattintsunk erre, így a program átvizsgálja az egész hálózatot, hogy megtalálja a Miniservert.
A Miniservert megtaláljuk az eredmények ablakban a nevével, IP címével, széria számával és firmware verziójával.
Jelöljük ki a Miniservert a keresési eredményekben, üssük be a felhasználó nevet és jelszót (alapból admin mind kettő). Végül kattintsunk a Csatlakozásra.
Ha első alkalommal lépsz be a Miniserverbe, akkor megtudod tenni az első beállításokat. Itt beállíthatod többek között a hálózati beállításokat, illetve a projekt cím adatait.
Továbbá mindig láthatod az aktuális állapotot a státusz sorban.
nem lehetséges a csatlakozás?
A hálózati kapcsolatok gyakran blokkolva vannak a tűzfal vagy vírusírtó által. Ha csatlakozási problémák lépnek fel, ellenőrizd, hogy a tűzfal vagy vírusírtó nem e blokkolja a programot. Ha így sem sikerül, akkor lehet, hogy teljesen ki kell kapcsolnod a vírusírtót.
direkt csatlakozás a Miniserverhez
Ha nem áll rendelkezésre router, vagy csak gyors változtatásokat szeretnél eszközölni a programban akkor a MS-hez közvetlenül is csatlakozhatsz. A hálózati kártyának támogatni kell a crossover-t, vagy crossover kábelt kell használni. Ha nincs router a számítógép és a Miniserver között, akkor manuális kell beállítani a számítógép IP címét. Alapból ennek 192.168.1.x-nek kell lennie.
első lépés: adapterek
Windows operációs rendszerű számítógépen, menjünk a hálózati és megosztási központba. Itt válasszuk ki az adapterbeállítások opciót, itt látni fogjuk az adaptereket.
második lépés: adapter beállítások
Jobb gomb az Ethernet adapteren, (arra amelyikkel a MS-hez csatlakozunk) menjünk a tulajdonságok fülre.
harmadik lépés: IPV4
Görgessünk lejjebb a hálózat fülön, és lépjünk be az „A TCP/IP Protokoll 4-es verziója (TCP/IPv4)”-be.
negyedik lépés: IPv4 beállítások
Itt beállíthatsz statikus IP címet a számítógépednek. Kattintsunk itt a Következő IP cím használata fülre, és töltsük ki a mezőket. A cím nem egyezhet meg azzal, amit a MS használ. Alapból az MS IP címe 192.168.1.77, ezért a laptop címét állítsuk például a 192.168.1.2 címre.
Üssük le az entert miután beírtuk a IP címet, a subnet sor automatikusan ki fog töltődni mint 255.255.255.0. Ez nekünk jó, így kattintus az Ok-ra, majd lépjünk beállítások ablakokból.
Miniserver IP címének változtatása
Ha szeretnénk más IP címet beállítani a Miniserverünknek, azt megtehetjük a konfigurációs szoftverben. A Loxone configban kattintsunk az Eszköz beállítása-ra a Miniserver fülön.
Loxone configban történő Miniserver beállítás
Először üssük be a Miniserver szériaszámát. Az IP cím manuális beállításához vegyük ki a pipát az automatikus címről. Üssük be a kívánt IP címet, subnet-et, alap átjárót, DNS szervert majd kattintsunk a Küldésre. A Miniserver újra fog indulni, és már az új IP címet fogja alkalmazni.
A Miniserver a beállítás fülre kattintás után azonnal újra fog indulni. A sikeres parancs elküldés hatására a visszajelző Led narancssárgára fog váltani. Ha ez nem történik meg, akkor a Miniserver nem indul újra. Ez akkor fordulhat elő, ha a tűzfal vagy a vírusírtó, blokkolja a parancsot, vagy a laptop és a MS közötti kapcsolat gyenge.
számítógép helyi IP címének kiderítése
Win7-ben kattintsunk a Start menüre, majd gépeljük be „cmd”-t. Kattintsunk a futtatás rendszergazdaként menüre.
Ezután gépeljük be a „ipconfig” szót az ablakban majd üssünk entert.
Ez a parancs kiírja a számítógép összes hálózati kapcsolatát. Ha wifi-vel csatlakozol akkor a vezeték nélkül adaptert kell figyelni, ha etherneten akkor az ethernet adapter beállításait.
Az IP cím IPv4 sorban lesz, ebben az esetben 10.44.44.21
Miniserver elérésének ellenőrzése
Ha a MS látszik a MS keresésben de mégsem lehet hozzá csatlakozni, megnézhetjük, hogy a MS IP címe elérhető e. Ahhoz, hogy ezt megtegyük indítsuk el újra a CMD-t, és üssük be a „ping miniserverIP”-t, ebben az esetben „ping 10.44.44.100”-at.
Ez parancs pingeti a célállomást, ami megmutatja, hogy az adott IP cím elérhető e a hálózaton, vagyis, hogy érkezik e válasz vagy sem. A Ping 4 darab parancsot küld el. Ebben az esetben mind a négy csomagra érkezik válasz, tehát a MS elérhető.
problémák első beüzemelésnél
Csomagold ki a Miniservert a dobozából, kösd be az áramellátásba és a hálózatba, ami a routerből jön! Csak akkor helyezd áram alá amikor már minden kábelezést elvégzett. A bootolási folyamat körülbelül 7-10 másodpercig tart. A folyamat után a státusz led a Miniserver elején zölden fog villogni.
Ha ez nem így lenne, akkor kövesd az alábbi táblázatot.
csatlakozási problémák
Ha a Miniserver zölden villog, de nem lehet hozzá csatlakozni Loxone Config-on keresztül, használd a következő táblázatot a probléma megoldására.