A feladat, hogy riasztót szeretnénk beállítani siketek számára.
A sokak által természetesnek tartott mindennapi dolgok gyakran okoznak nehézségeket a hallássérültek számára. Ez olyan egyszerű dolgokkal kezdődik, mint például, hogy nem hallja az ajtócsengőt, és folytatódik a komolyabb dolgokig, például nem hallják meg a tűzriadót. Annak érdekében, hogy a siketek önálló életet élhessenek, megoldást kell találni arra, hogy továbbra is tudatában legyenek a riasztásoknak, értesítéseknek, jelzéseknek és a becsengetéseknek.
Ahhoz, hogy riasztót állíthassunk be siketek számára, a hangjelzéseket vizuális jelekké kell alakítanunk. Ebben a példában a világítást a riasztások, például ajtócsengő, tűz- és víz betörés riasztás vizuális jelzésére használjuk.
A Loxone használata hallásérültek riasztójának üzembe helyezésére.
Ahhoz, hogy a világítást siketek riasztójaként lehessen használni, RGBW-képes világítást kell alkalmazni. Fontos, hogy ezt minden helyiségben megvalósítsák, különben a riasztások elmaradhatnak. Ha jelenleg nincs RGBW világítás telepítve, néhány LED szalag és egy RGBW 24 V Compact Dimmer Air utólagos felszerelése tökéletes megoldás lehet.
Példánkat a következőképpen konfiguráltuk:
Az ajtócsengő jele, amely akár az Intercom, az NFC Code Touch vagy a digitális bemenetről érkezhet, a világításvezérlő (A) bemenetéhez csatlakozik a „Bell” funkcióblokkon keresztül.
A "nyomógomb” funkcióblokk néhány másodpercre korlátozza az ajtócsengő kimenő impulzusát.
Az A bemenet (riasztás) mostantól fehér fénnyel villog. Az ajtócsengő jelzése után a világítási hangulat visszaáll az előzőleg beállítottra.
Ha a tűz- vagy vízbetörés -riasztás egy füstérzékelő Air vagy egy vízérzékelő Air indítja el, akkor az „impulzusgenerátor” villogó jelet generál. Ez a két villogó jel egy Merkeren keresztül csatlakozik a világításvezérlőhöz.
Két külön világítási jelenetet hoztunk létre erre a célra.
Piros = Tűzriasztás
Kék = Vízriasztó
Ügyfelei így azonnal vizuálisan értesülnek az aktuális riasztási állapotról.
Ha a riasztásokat nyugtázzák, a világítás központilag 100%-ra áll be. Ez fontos a lehetséges veszély meghatározásához és helyének meghatározásához.
Mellékletben megtalálható a Loxone Config mintaprogram.
Miért érdemes megfontolni a siket emberek riasztórendszerének bevezetését?
Ennek az intelligens megoldásnak az a célja, hogy nagyobb függetlenséget és mindenekelőtt nagyobb biztonságot nyújtson a hallássérült embereknek a mindennapi életben. Az automatizálási technológia jelentősen hozzájárulhat ahhoz, hogy a hallássérült emberek önállóbban és biztonságosabban élhessenek saját otthonukban.